Psychoterapia – w jakim nurcie pracujemy?

PSYCHOTERAPIA W NURCIE PSYCHODYNAMICZNYM to metoda którą posługujemy się w leczeniu psychologicznym.

Jest skuteczną metodą leczenia większości zaburzeń psychicznych (m.in. nerwic, zaburzeń depresyjnych, lękowych i osobowości). W optymalnych warunkach może zapewniać trwałą zmianę samopoczucia i funkcjonowania pacjenta. Przeciwwskazania do takiego leczenia: obecność aktywnego epizodu psychotycznego oraz czynne uzależnienie. Psychoterapia psychodynamiczna toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, czyli silną więź między pacjentem, a terapeutą. Pacjent otrzymuje przestrzeń do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, fantazjami i skojarzeniami.

 

Terapeuta dostosowuje swoją aktywność do aktualnych potrzeb i możliwości pacjenta.

 

Terapeuta „podążając” za jego przeżyciami psychicznymi, poszukuje wspólnie z pacjentem nowego rozumienia, nie doradza. W warunkach bezpieczeństwa i komfortu psychicznego towarzyszy pacjentowi w przepracowaniu trudnych wątków z jego życia, rozwiązaniu nieświadomych konfliktów, zredukowaniu przymusu powtarzania dysfunkcyjnych strategii działania.

Terapia taka umożliwia pacjentowi przeżycie korekcyjnego doświadczenia emocjonalnego, prowadzącego do trwałych zmian w jego osobowości oraz funkcjonowaniu.

Zapraszamy Państwa do naszego gabinetu przy ul. Olszewskiego 2 (w budynku przychodni Chemar).

 

TERAZ MOŻESZ TAKŻE DOKONAĆ REZERWACJI TERMINU ONLINE!

Wystarczy, że wejdziesz na stronę http://psychologkielce.com.pl/#rejestracja, wybierzesz jednego z psychologów i wybierzesz termin. Potwierdzenie otrzymasz drogą elektroniczną.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREZERWOWAĆ

About the author: zielonydomek