PSYCHOLOG KIELCE – Jak sobie pomóc?

psycholog kielce jak sobie pomocPSYCHOLOG Kielce – jak sobie pomóc?

Jak sobie pomóc? Często odczuwając rożnego rodzaju problemów wynikających z życia, mówimy sobie: muszę wziąć się w garść, muszę się ogarnąć. Wiele osób poprzestaje na tym, próbując sobie pomóc w taki, czy inny sposób, z takim, czy innym skutkiem. A co jeśli po prostu – używając tej parafrazy – nie mamy tej garści? Jeśli problemy, których doświadczamy są zbyt duże, pokonanie ich nas przerasta?

Dlatego droga do zawodowych pomagaczy – różnego rodzaju terapeutów czy psychologów jest dość długa i często ludzie w ogóle rezygnują z tego typu pomocy. Wydaje się, że samodzielna praca nad sobą jest znacznie lepszym wyborem.

Jednak niestety nie jest to takie proste, bo trudno jest wymyślić samemu jak sobie pomóc. Jeśli masz z czymś problem, to nie wynika on przecież z Twojego lenistwa czy niechęci do pracy nad sobą. Wzięcie się w garść, siła woli, to za mało aby sobie pomóc. Poradzić z czymś, z czym do tej pory nie mogłeś.

psychoterapia psycholog kielce marta pasternak dorota czarnecka trebicka anna karolina piast psychobalance olszewskiego kielce

Gdzie jest moja garść?

Masz problem nie dlatego, że chcesz ale dlatego, że nie masz pomysłu co z nim zrobić albo masz w sobie coś, co blokuje Twoje pomysły i nie wiesz co to jest. Nie dostrzegasz jakiś możliwości czy swoich zasobów. Stoisz przed murem i nie widzisz przejścia dalej. Ogranicza Cię Twoja własna perspektywa, twój własny sposób myślenia i przeżywania różnych sytuacji.

Żeby coś się rzeczywiście zmieniło trzeba zmienić sposób myślenia, przeżywania i działania. Tylko jak masz to zmienić bazując tylko na sobie?

Potrzebujesz nowych idei

Potrzebujesz jakiś nowych idei, nowych nawyków, nowego sposobu działania, aby doświadczyć zmiany i rozwiązać problemy, które Cię dziś zatrzymują. Kontakt z psychologiem czy terapeutą jest bardzo mocnym źródłem nowych idei i pomysłów, ale też bywa trudny ze względu na własny strach, obawy uprzedzenia, czasem też na koszty. Nawiasem mówiąc, wielu ludzi, którzy skorzystali z takiej formy pomocy wspominają później z uśmiechem, że to najlepiej wydane środki do tej pory – to inwestycja w siebie i swoje życie, motor napędowy wszystkich naszych działań.

JEŚLI MOŻEMY CI POMÓC, jeśli chcesz… – skontaktuj się z nami lub umów swoją wizytę online. Czekamy właśnie na Ciebie…

 

 

Tekst na podstawie: Elżbieta Kalinowska „Jak sobie pomóc”

About the author: zielonydomek

Leave a Reply

Your email address will not be published.